Üleskutse: teeme kiriku peaukse korda 2!

Hea kihelkonna rahvas!

Selle aasta jaanuaris tegime üleskutse Teile, hea Juuru kihelkonna rahvas, et teha korda Juuru kiriku peauks (https://www.juurukirik.ee/teated/670/).

Oleme väga rõõmsad ja tänulikud, et te tulite üleskutsega kaasa tõestades, et üheskoos on kõik võimalik!

Tänu teile on meil annetustena olemas tööks vajalik omaosalus. Muinsuskaitseamet märkas initsiatiivi ja eraldas omapoolse toetuse. Seega saime alustada läbirääkimisi ja sõlmisime möödunud kuul lepingu ettevõttega Piit ja Pross OÜ (Vt. https://piitjapross.ee/).

Eile, 2. juulil käisid töömehed Juurus ja eemaldasid peaukse kaks poolt koos päisega ning viisid oma töökotta Viljandisse restaureerimiseks. Tööd võtavad aega orienteeruvalt kaks kuni kolm kuud. Seega loodame, et Mihklipäevaks, kui on kiriku ja koguduse sünnipäev on töö valmis ja restaureeritud peauks tagasi oma algsel kohal.

Uste eemaldamise käigus selgus, et tuleb ette võtta lisatööd, millega me esialgu ei olnud arvestanud. Ukse sulgurite alt tuli välja esialgne värvikiht. Selgus, et peauks oli algselt aaderdatud ehk värvitud ukse pinnale oli vääristamiseks antud tammepuidu tekstuur.

Jätkame annetuste kogumist peaukse heaks. Kui annetusi peaks laekuma enam kui kujuneb lisatööde maht, võtame ette ka kiriku kahe lõunaukse restaureerimise – nõnda saaksid korda kõik Juuru kiriku välisuksed!

Juuru Mihkli kirik on meie kihelkonna süda ja kogudus selle südametunnistus. Kui Sul on võimalik toetada kiriku peaukse restaureerimist, siis ole hea ja tee annetus kirikus asuvasse korjanduskarpi, millel vastav silt või sihtotstarbeline annetus koguduse arveldusarvele selgitusega „Kiriku peaukse toetuseks“.

Arveldusarve:
EELK Juuru Mihkli Kogudus
SEB: EE311010220007994015 või SWEDBANK: EE162200221060935648.

Suur tänu kõigile annetajatele, kellel on südamel soov teha kodukihelkonna pühakojale kingitus 125. aastapäevaks!

EELK Juuru Mihkli koguduse juhatus