Üleskutse: teeme kiriku peaukse korda!

Juuru Mihkli kiriku lääneküljel asuv peauks. Foto: Vikipeedia

Hea kihelkonna rahvas!

125 aastat tagasi ehk 1895. aasta sügisel valmis Ervin Bernhardti projekti järgi Juuru Mihkli kiriku ümberehitus. Uuenduste hulgas oli ka kiriku lääneküljel asuv peauks, mille annetas kogudusele Ingliste mõisnik Rudolf von Stahl. Seetõttu kaunistas ust 1936. aastani ka von Stahlide vapp, ent siis asendati krutsifiksiga, luues seeläbi kiriku esisele sakraalse ruumi, kuhu saab tulla igal ajal.

125 aastat on jätnud uksele oma jäljed: värv koorub, hinged on ära vajunud ja lävepakk peaaegu olematu. Kiriklike talituste ja pühade jumalateenistuste puhul, kui peauks on täielikult avatud, tuleb „hinge kinni hoida“, et ei juhtuks õnnetust. Sügistuuled ja puulehed ning talvekülm leiab üsna hõlpsasti tee kirikusse.    

Vastavalt hinnapakkumisele kuluks peaukse restaureerimiseks kuni 10 000 eurot. Oleme vastava taotluse toetuse saamiseks esitanud juba mitmendat korda ka Muinsuskaitseametile, ent siiani tulemusteta. Kui saame toetuse, tuleb kogudusel tasuda omaosalus 10% ehk 1000 eurot. Näidates üles oma reaalset huvi projekti teostamiseks, on lootust ka saada toetust. Juhul kui toetust ei õnnestu saada, on meil  olemas algkapital ja jätkame kogumist. Koostöös on kõik võimalik!

Juuru Mihkli kirik on meie kihelkonna süda ja kogudus selle südametunnistus. Kui Sul on võimalik toetada kiriku peaukse restaureerimist, siis ole hea ja tee annetus kirikus asuvasse korjanduskarpi, millel vastav silt või sihtotstarbeline annetus koguduse arveldusarvele selgitusega „Kiriku peaukse toetuseks“.

Arveldusarve:

EELK Juuru Mihkli Kogudus

SEB: EE311010220007994015 või SWEDBANK: EE162200221060935648.

Suur tänu kõigile annetajatele, kellel on südamel soov teha kodukihelkonna pühakojale kingitus 125. aastapäevaks!